Finally finished my Hidden Figures print! Another one you can find at ECCC! Which I need to remember to make a map of my location lol | Follow @melaninprincess
یک درصد فک کنین من فیلم hidden figures  رو نبینم :)) فیلم نی موفق که در ناسا کار میکنند و سعی میکنند که با تبعیض نژادی مبارزه کنند. یه قسمت از فیلم رو با جون و پوست و خونم حس کردم.اونجایی که میگه:
So, yes, they let women do some things at NASA, Mr. Johnson. And it's not because we wear sts. It's because we wear glasses.
میدونین چند بار بهم گفتن به خاطر دختر بودنته که توی هیچ درسی نیفتادی؟ میدونین من هیچچچ وقت نرفتم واسه اعتراض به نمره؟ برای دیدن نمره هم به ندرت هر وقت میرفتم سرم پایین بود کلید رو میدیدم تشکر میکردم و می امدم بیرون. توی دوره دکترا دو تا درس با استاد خودم داشت. از همه بهتر پروژه رو انجام دادم. سه ماه برای هر پروژه وقت صرف کردم. کدم تموما ران شد و جوابهای دقیق داد. کد بچه ها حتی ران نشد. نمره ام کامل نشد. حتی از استاد خودمم نپرسیدم چرا.  چون حس کردم اگه بفهمه دانشجوش ناراضیه شاید نمره بهش اضافه کنه. البته اون زمان هنوز ایشونو نشناخته بودم اگر شناخت الان رو داشتم خیالم راحت بود و میرفتم صحبت میکردم اما خب فکر کردم حق بقیه ضایع میشه. بعد توی درسهای دیگه اساتید بهترین نمره رو دو دستی تقدیم دانشجوی دکترای خودشون میکردند. دختر بودن توی رشته پسر محور یعنی سه برابر کار کن.من پذیرفتم کار کردم اما وقتی میان بهم میگن جایگاه الانت به خاطر دختر بودنته دستای مشت کردمو توی هم گره میکنم که نره سمت صورتشون :)) میدونین چندتا مصاحبه دکترا ردم کردند به خاطر دختر بودنم؟؟ به خاطر اینکه ممکنه در طی تحصیل ازدواج کنم و ممکنه بعد ازدواج به خوبی قبل کار نکنم؟ یا خدای نکرده بچه دار شم؟؟ میدونین اساتید از بعضی از ما قول میگیرن که در طول تحصیل ازدواج نکنیم؟ میدونین اگه پروژه ساخت باشه ما کنار گذاشته میشیم؟
استاد ارشدم هر وقت میخواست ازم تعریف کنه میگفت با اینکه دختری امااا خوب فکر میکنی و نمیدونست برای من بدترین و توهین آمیزترین حرف دنیاست. بعد نگاهی به من مینداخت که چرا از خوشحالی بال در نیاوردم و من با تاسف سر ت میدادم برای نگاه یک فرد فرهیخته به یک زن تحصیل کرده.
و هنوزززز در قرن 21 دانشکده ما یه استاد خانوم نداره باورتون میشه؟ پس دخترای ما باید از کی الگو بگیرن؟ پسرای ما چطور میتونن نگاه متعادل تری به ن موفق علمی داشته باشن؟
وقتی فیلم رو میدیدم دوستم گفت خدا رو شکر وضعیت ما به بدی اینا نیست افکار بالا توی سرم اومدند و زیرلب گفتم ما از اینا خیلییی عقب تریممم. اینا خیلی آماده تغییر بودند.
Image result for hidden figures + st + glasses

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها